Programok


Időpont
Program
Előadók
09:00 - 09:05
Megnyitó (Bartók terem )
Papp Attila
üzleti intelligencia szakértő, Magyar Telekom Nyrt.

09:05 - 09:10
Köszöntő (Bartók terem )

Kaszás Zoltán
vezérigazgató-helyettes - Infokommunikációs megoldások divízió, T-Systems Magyarország Zrt.

09:10 - 09:30
„What’s Next?” (Bartók terem )
Gupta Sanjay
ágazatigazgató, Üzleti Megoldások ágazat, T-Systems Magyarország Zrt.

10:05 - 10:25
Data Discovery és adatvizualizáció a Magyar Telekomban (Bartók terem )

Miért van szüksége egy nagyvállalatnak Data Discovery megoldásra? Milyen kihívásokkal kell szembenézni egy ilyen rendszer bevezetésekor? És hogyan kapcsolódik mindez a hagyományos BI technológiákhoz? Ezekről a kérdésekről és a bevezetés tapasztalatairól is szó lesz az előadásban, amely egy konkrét nagyvállalati BI programon keresztül mutatja be az adatvizualizáció helyét és szerepét.

Vitárius Gergely
BI innovációs központvezető, Magyar Telekom Nyrt.

10:25 - 10:55
Klasszikus adattárház és a Big Data rendszerek viszonya (Bartók terem )

A klasszikus adattárházakba jelentős időt, pénzt invesztáltak a vállalatok. Mivel egy működő adattárház folyamatosan fejlődik, ezeket a rendszereket úgy kell modernizálni, hogy közben folyamatosan újabb és újabb igényeket kell kiszolgálni, alaprendszeri változásokat kell lekövetni.  Az előadás célja alternatívákat bemutatni arra, hogy a Big Data rendszerek hogyan tudják kiegészíteni és egyben modernizálni az adattárházakat. Hogyan érdemes nekifogni egy Big Data rendszer implementációjának, milyen kapcsolat lehet a két rendszer között rövid, közép és hosszú távon. Az  előadás során szemléltetésre kerül, hogy a modernizáció milyen új típusú megközelítést igényel a szervezet, a folyamatok és a technológia tekintetében.

Abrán József
technology leader, SAS

Szász Viktor
business analytics presales consultant, SAS

09:30 - 09:50
Átalakítás vagy újjáépítés? (Bartók terem )

Az utóbbi években számos új adattípus terjedt el az átalakuló IT világban, amelyek feldolgozására különböző big data technológiák jelentek meg. Hol kaphatnak helyet ezek a rendszerek a vállalati architektúrában? Milyen módszereink vannak egységes kiaknázásukra? Az előadásunk keretében arra szeretnénk választ adni, hogy milyen lehetőségeink vannak a modern BI architektúrák kialakítására, és hogy ez milyen hatással van a meglévő, klasszikus adattárház központú rendszerünkre.




 

Kóczán Krisztián
IT architekt, T-Systems Magyarország Zrt.

Ridzi Péter
üzleti intelligencia architekt, konzulens, T-Systems Magyarország Zrt.

12:25 - 12:45
Agilis önkiszolgáló döntéstámogatás bárhol, bármikor (Bartók terem )

Az előadásból megismerhetik milyen válaszokat ad a SAP analitikai eszköztára a BI piacon érzékelhető üzleti igényekre, és a leginkább hangsúlyos trendekre. Az előadás legfontosabb témái között szerepelnek a kreatív önkiszolgáló elemzések, valamint a kibővített vezetői informálás lehetőségei. A magas üzleti hozzáadott értéket jelentő mélyelemzések, összefüggés-kutatás és a szolgáltatásként igénybe vehető üzleti intelligencia lehetősége szintén két olyan megkülönböztetett terület mellyel kapcsolatban az innováció-szállítóként ismert SAP érdekes tapasztalatokat, és információkat tud megosztani. 

Takács Béla
presales expert - vezető szakértő, SAP

12:45 - 12:55
Lezárás (Bartók terem )
Gupta Sanjay
ágazatigazgató, Üzleti Megoldások ágazat, T-Systems Magyarország Zrt.

11:35 - 11:55
Adatok az intelligens felhőben (Bartók terem )

Egy híres kockázati tőke befektető mondta egyszer, hogy a szoftverek bekebelezik a világot, s mára a szoftverek csakugyan a hétköznapjaink részévé váltak. Mostanra oda jutottunk, hogy a felhő falja fel a szoftvereket és a „Szoftver, mint Szolgáltatás” a domináns. A felhő ugyanakkor nem csak a szoftvereket, hanem az adatokat is bekebelezi. A legtöbb napjainkban keletkező adat közvetlenül a felhőben kerül tárolásra. Ha összeadjuk a felhőben futó szoftvereket és az ott tárolt adatokat, az nem más, mint az intelligencia platformja. Röviden az intelligens felhő születésének lehetünk szemtanúi. Előadásunkban ebben az intelligens felhőben rejlő lehetőségeket, és ezen lehetőségek „földi lábait” járjuk körbe.

Csom Gergely
Data platform technológiai szakértő, Microsoft

11:55 - 12:10
Precíziós mezőgazdaság – rengeteg adat, okos feldolgozás (Bartók terem )

 Mit takar a precíziós mezőgazdaság kifejezés, hogyan kapcsolódik az IT a mezőgazdasági erő- és munkagépek világába? Milyen adatok keletkeznek ha felküldök egy drónt a szántóföldem fölé, vagy egy műholddal kukkantok rá? Mi a helyzet, ha egy traktorra szerelt szenzor adatait szeretném elemezni? Az agráriumban rengeteg adat keletkezik – a big data analitika nagymértékben tudja támogatni a gazdálkodót döntési folyamatában.

Zsoldos Tamás
szenior üzleti konzultáns, T-Systems Magyarország Zrt.

10:55 - 11:35
Kávészünet (Bartók terem )
09:50 - 10:05
A sztori az adatok mögött – új trendek az adatvizualizációban (Bartók terem )

Változik az üzlet: "Data is everywhere" (Big data, IoT, stb.) Ma már az sem elég, ha egy riportra, információra két hetet kell várni, az üzleti környezet gyors reagálást igényel. Felértékelődött a felhasználóbarát, gyors, self-service megoldások fontossága.



 

Zborovján Gábor
szenior horizontális értékesítési konzultáns, T-Systems Magyarország Zrt.

12:10 - 12:25
Connected car: vezetők, autók és környezetük kapcsolata (Bartók terem )

A következő évtizedben a mobil kapcsolódással ellátott gépjárművek száma rohamosan nőni fog. Egyes előrejelzések szerint 2020-ra az újonnan gyártott autók már 90%-a rendelkezni fog beépített kapcsolódással.

Az okos autók az IoT forradalom szerves részei. A közeli jövőben a járművek folyamatos digitális kapcsolatban lesznek vezetőikkel, a többi járművel, a környezetükkel, az okos városokkal. Ezen kapcsolatokat számos új szolgáltatás támogatja majd és számos szolgáltatás épül majd rájuk.
A piacon jelenleg is elérhető, utángyártott megoldásokkal a forgalomban lévő autók többsége már ma is "okossá" tehető.
A megoldások lehetővé teszik a jármű paramétereinek és a vezetői információk folyamatos, valós idejű továbbítását és felhasználását, a navigáció, a gépjármű lopás megelőzés, különböző asszisztansz szolgáltatások támogatását, valós idejű riasztások generálását, a vezetők vezetési szokásainak javítását, szabályozói megfelelést és az utasélmény növelését.

A T-Systems Smart Car megoldása jelenleg is támogatja a felhasználás, egyedi kockázat alapú egyedig biztosítói díjazást és az okos flottakezelést. Folyamatos termékfejlesztésünk mentén szolgáltatási területeinket is folyamatosan bővítjük.

Hofgesang Péter
szenior adatbányászati tanácsadó, T-Systems Magyarország Zrt.

08:30 - 09:00
Regisztráció (Bartók terem )
12:55 - 14:00
Ebéd (Bartók terem )

Az esemény helyszíne

Budapest Kongresszusi Központ
1124 Budapest, Jagelló út 1-3. Kapcsolat

Videók

Előadóink

Papp Attila üzleti intelligencia szakértő,Magyar Telekom Nyrt.