Előadásom során bemutatok egy konkrét példát, hogy hogyan daraboltunk szét egy monolitikus megközelítéssel kigondolt alkalmazást és hogyan jutottunk el egy olyan állapotra, amit már nagy hatékonysággal tudunk tovább fejleszteni és üzemeltetni microservice alapokon. Előadásomban kiemelem a szolgáltatások programozási nyelvét, a Kotlin-t, aminek segítségével hosszú távon is olcsón fenntartható kódokat tudunk készíteni.
Szinte biztos, hogy találkoztatok már a JavaScript-tel, hiszen a böngészőket már meghódította ez a nyelv. Ezen kívül egyre szélesebb körben alkalmazzák microservice környezetben is. Ebben az előadásban a front- és backend közötti réteg, a BFF (Backend For Frontend) kerül bemutatásra. Milyen előnyei vannak, miért éppen Node.js vagy hogyan illik ez egy microservice architektúrába? Ezekre és még hasonló kérdésekre is választ kaptok, ha velem tartotok.
A microservice architektúrák alkalmazásának sok gyakorlati haszna és következménye van. Ezek közül sokszor a legláthatóbbak a fejlesztésre gyakorolt hatások, de üzemeltetési oldalról is rengeteg dologgal kell számolni. Ezen két terület mentén fogjuk megvizsgálni a Go nyelvet és ökoszisztémát.
Górcső alá vesszük, hogy miért válasszuk az adott nyelvet egy problémának a megoldására, megvitatjuk mik szólnak mellette vagy ellene.
Moderátor: Stégmár Balázs
Liftoff
1066 Budapest, Weiner Leó u. 4. Kapcsolat