Zala Mihály karrierje kezdetétől hosszú időn keresztül diplomáciai, valamint gazdasági területen tevékenykedett. 2005 óta a Nemzeti Biztonsági Felügyelet (NBF), a nemzeti, az EU-s, illetve a NATO-s minősített adatok védelmével és szakmai felügyeletével megbízott „titokvédelmi főhatóság”vezetője, mely jelenleg a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium szervezetén belül működik. Pozíciójából kifolyólag felelős a NATO és az EU szervezeteivel való végrehajtói szintű kapcsolattartásra minősített adat- és információvédelem tekintetében. Ezzel összefüggésben tagja a NATO és az EU keretein belül működő, személyi-, adat-, illetve iparbiztonsági kérdésekkel foglalkozó magas szintű döntéshozó testületeknek. Vezetője a Magyarország és más államok közötti kétoldalú minősített adatvédelmi megállapodások megkötésével kapcsolatos tárgyalásoknak, valamint a megállapodások kijelölt aláírója.
Zala Mihály nevéhez kötődik az NBF-en belül a Cyber Defence Management Authority (E-biztonsági Intelligencia Központ) létrehozása, mely mostanra vezető szerepet tölt be a kiberfenyegetések elleni védekezés, megelőzés, valamint a támadások esetén alkalmazandó intézkedési mechanizmusok koordinálása terén mind nemzeti, mind nemzetközi viszonylatban. Az intézet folyamatos feladat- és hatáskörbővülésének eredményeként 2013. július 1-je óta az állami, önkormányzati és létfontosságú infrastruktúrák elektronikus információbiztonságának biztosítása érdekében szakhatósági feladatokat is ellát.
Vezetése alatt az NBF EU-s „twinning” projektek keretében több európai országot segített a minősített adatvédelmi folyamatok implementálásában.
Fentiek mellett a titkos ügykezelői tanfolyamok akkreditált oktatója, a vizsgabizottság elnöke.